<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

Artykuły

z kategorii: Gimnazja i Licea (18)
07 marca 2016
Gimnazja i Licea

Zimowy pejzaż z jedzenia - Klasa I-II OSzW Złotoryja

Dzisiaj nasi nowi designerzy stworzyli zimowy pejzaż z jedzenia. To było fascynujące przeżycie i poznanie sztuki od smacznej strony. Uczniowie zapoznali się najpierw z prezentacją i nowym pojęcie Art Food. Powstały kalafiorowe drzewa, cukrowe lodowisko, góry z mąki, choinki z makaronu, droga z ciecierzycy i maku... Zajęcia były prawdziwą eksplozją radości i przyniosły wiele satysfakcji.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
06 marca 2016
Design Dla Szkół

Postanowiliśmy, że staniemy się właścicielami firmy, która produkuje roboty edukacyjne

BRANDING i CI. Nazwa trudna do zapamiętania, ale kojarzymy ją z takimi hasłami jak: promocja w świecie, reklama, plakaty, wizytówki i logo. Po obejrzeniu reklam różnych firm i zapoznaniu sie z prezentacją dotyczącą Brandingu, postanowiliśmy, że staniemy się właścicielami firmy która produkuje roboty edukacyjne.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
28 lutego 2015
Design Dla Szkół

CO TO JEST DESIGN // 1A 1B 1C 2A 2C i 3B z Gimnazjum nr 6 w Poznaniu.

Zajęcia Design Dla Szkół przeprowadzone w klasach 1A 1B 1C 2A 2C i 3B w Gimnazjum nr 6 w Poznaniu. Zajęcia podzielone były na dwie części. Poniżej relacja z przeprowadzonych zajęć Pani Aleksandy Kaczmarek - nauczycielki plastyki.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
04 lutego 2015
Design Dla Szkół

Stoisko targowe dla firmy Chairconcept // Liceum Plstyczne Poznań

Jak projektuje się zachwyt specjalistów z branży wystawienniczej? Uczniowie klasy 3A z Liceum Plastycznyego w Poznaniu na zajęciach z projektowania przestrzennego projektują stoisko targowe dla firmy Chairconcept.com. Zajęcia gościnnie prowadziła arch. Urszula Kałużna z dr Konradem Juścińskim.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
04 stycznia 2015
Design Dla Szkół

Skąd się wzięły buty // ZS nr 14 w Bydgoszczy

Uczniowie z Gimnazjum Integracyjnego Nr 37, ZS nr 14 w Bydgoszczy zachwycili nas swoimi projektami i pomysłami. Zadania w semestrze 2, 2013/2014, w ramach Design Dla Szkół były dwa: zaprojektowanie swojego wymarzonego trampka i zaprojektowanie mody z hasłem reklamowym.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
09 listopada 2014
Design Dla Szkół

Kto jest potrzebny do zaprojektowania miasta? // IIB Gimnazjum nr 6 Poznań

Kto jest potrzebny do zaprojektowania miasta? Może architekci, urbaniści, eksperci od planowania przestrzennego… a może wystarczy banda kreatywnej młodzieży? Uczniowie Gimnazjum nr 6 w Poznaniu z planowaniem miasta nie mieli absolutnie żadnych problemów! Zachęta od nauczycielki plastyki – Aleksandry Kaczmarek, zrodziła ogromne zaangażowanie w projekt, które należy docenić!
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
31 października 2014
Design Dla Szkół

Wszechświat ze składników żywności stworzony przez gimnazjalistów ze Złotoryi.

Justyna Kościku: Jesteśmy po kolejnym naszym designerskim szaleństwie w ramach Design Dla Szkół, w wyniku którego powstały u nas w szkole - Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Złotoryi – niezwykłe projekty. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy III gimnazjalnej.
Ostatni komentarz
piękne !
06 września 2014
Design Dla Szkół

"Jesteśmy projektantami butów" // IA IB IC IIA IIB Gimnazjum nr 6 Poznań

Skąd się wzięły buty? Uczniowie z Gimnazjum NR6 w Poznaniu znowu zachwycili nas swoimi projektami i pomysłami. Zadania w semestrze 2 w ramach Design Dla Szkół były dwa: zaprojektowanie swojego wymarzonego buta i zaprojektowanie mody z hasłem reklamowym.
Ostatni komentarz
Yupiii! Ale buty :) Bardzo podobają mi się też jako zestaw - na jednym regale wyglądają tak, jak gdyby ktoś z wielkim zastanowieniem wybrał buty na każdą okazję. Modne trampki, szpilki, glany, pasntofle na wieczór i kamasze na jesień! Bardzo fajne pomysły! Anka Jankowska - projektantka Hultaja Polskiego
05 września 2014
Design Dla Szkół

Designerska szatnia w Gimnazjum nr 1 w Leborku

Van Gogh, Warhol, Pollock, Picasso, Rembrand... jesteśmy po kolejnym naszym designerskim szaleństwie, w wyniku którego powstało u nas w szkole, w Gimnazjum NR 1 w Lęborku - nowe pomieszczenie, które będąc wejściem do szkoły pełni równocześnie funkcję jednej z szatni szkolnej.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
15 czerwca 2014
Design Dla Szkół

Historia butów przez tysiąclecia // klasa 2 Gim. OSZW Złortoryja

W ramach programu „Design dla szkół” wybraliśmy się na wycieczkę do firmy „Ren-But”. Istnieje ona na rynku obuwniczym już od kilkunastu lat i jest jednym z większych producentów obuwia dziecięcego w Polsce. Krok po kroku poznaliśmy etapy produkcji obuwia. Po zaczerpnięciu inspiracji postanowiliśmy stworzyć własne projekty naszych wymarzonych butów.
Ostatni komentarz
w bucie Agnieszki Bieleckiej się zakochałam :-)
06 czerwca 2014
Design Dla Szkół

sztuka i sztuczki - kiedy szkoła staje się domem // Gimnazjum nr 1 w Lęborku

Szkoła staje się domem, kuchnią, pokojem gościnnym, salonem i tak dalej… Tak to możliwe. Pomysł adaptacji jednej z klas w Gimnazjum nr 1 w Lęborku na „zaczarowane miejsce” jest genialny. sztuka i sztuczki to nazwa jednej z klas Gimnazjum nr 1 w Lęborku zaadaptowanej na spotkania, rozmowy i zajęcia przeprowadzane w niekonwencjonalny sposób.
Ostatni komentarz
Świetny materiał, jest się czym chwalić. Stworzyliście fantastyczne miejsce gdzie na szkołę można spoglądać z innej perspektywy. Zapraszajcie jak najwięcej szkół, dzięki temu możemy się wzajemnie wspierać i inspirować pomysłami.
01 kwietnia 2014
Design Dla Szkół

Zespół Szkół nr 60 w Warszawie - Historia architektury

Relacja z zajęć "Historia architektury" z autorkiego cyklu - "Sztuczki ze sztuką", które odbyły się w Zespole Szkół nr 60 w Warszawie. W trakcie zajęć uczniowie oglądali pokaz slajdów dotyczący historii architektury oraz wykonali prace plastyczne.
Ostatni komentarz
świetne, wrażliwe rysunki. doskonały zmysł obserwacji. Lornetka - jest Boska! Pozdrawiam
11 stycznia 2014
Design Dla Szkół

Gim. Nr 6 im. w Poznaniu. Klasa II a i II b. Reacja z zajeć. Sem.1

Pierwsza lekcja w klasie II b i II a w Gimnazjum Nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu z projektu edukacyjnego DESIGN DLA SZKÓŁ odbyła się 17.X.2013, kolejna lekcja 24.X. 2013. Uczniowie oglądając prezentacje multimedialną próbowali odpowiedzieć na pytanie „Co to jest design?”. Zadane na początku lekcji, jednak odpowiedź na to pytanie początkowo była zbyt trudna.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
11 stycznia 2014
Design Dla Szkół

Gim. Nr 6 im. w Poznaniu. Klasa 1c. Reacja z zajeć. Sem.1

Pierwsza lekcja w klasie I c w Gimnazjum Nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu z projektu edukacyjnego DESIGN DLA SZKÓŁ odbyła się 30 września 2013 r. uczniowie oglądając prezentacje multimedialną próbowali odpowiedzieć na pytanie „Co to jest design?”. Zadane na początku lekcji, jednak odpowiedź na to pytanie początkowo była zbyt trudna.
Ostatni komentarz
domy muzyczne - to w ogóle fajny temat na inspiracje dla zajęć o architekturze, niezobowiązująco - świetnie to wymyśliłyście Kamila, Julka i Ada. Brawo dziewczyny ;)
10 stycznia 2014
Design Dla Szkół

Gim. Nr 6 im. w Poznaniu. Klasa 1b. Reacja z zajeć. Sem.1

Pierwsza lekcja w klasie I b w Gimnazjum Nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu z projektu edukacyjnego DESIGN DLA SZKÓŁ odbyła się 26 września 2013 r. Uczniowie przed obejrzeniem prezentacji „Co to jest design?” udzielili prawidłowej odpowiedzi - że design to projektowanie. Oglądając własne piórniki stwierdzili, iż różnią się one kształtem, kolorem, wielkością, nazwą firmy, ilością zamków, wzorem, wagą.
Ostatni komentarz
Czerwony.
10 stycznia 2014
Design Dla Szkół

Gim. Nr 6 im. w Poznaniu. Klasa 1a. Reacja z zajeć. Sem.1

Pierwsza lekcja w klasie I a w Gimnazjum Nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu z projektu edukacyjnego „Co to jest design?” odbyła się 26 września 2013 r. Uczniowie początkowo próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest design?” - jednak ta odpowiedź była dla nich zbyt trudna. Design to - przedstawienie artystyczne, - wykorzystanie formy terenu do zrobienia jakiegoś artystycznego dzieła, - przedstawienie bohaterów na głównym planie.
Ostatni komentarz
Siedmioletni designerzy z Białej Podlaskiej pozdrawiają starszych designerów z gimnazjum im. Edwarda Raczyńskiego w Poznaniu z panią Aleksandrą. Wasze prace, które widzimy w tej relacji podobają się nam bardzo.
05 stycznia 2014
Design Dla Szkół

Ginazjum Nr 40 w Poznaniu. Relacja z zajęć „Co to jest design?” i „Kto to jest designer?”

Grupie pojęcie „designu” było obce. Jedna osoba zdecydowała się podjąć próbę definicji pojęcia. Kojarzyło się jej z wzorem, projektem. Mimo nieznajomości tematu, gimnazjaliści chętnie komentowali poszczególne fragmenty nadesłanej przez Państwa prezentacji i angażowali się w rozmowę o designie.
Ostatni komentarz
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
18 grudnia 2013
Design Dla Szkół

DESIGN DLA SZKÓŁ | OSZ-W Złoryja Sem.1 Prezentacja 1 "Co to jest Design"- relacja.

Mottem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka są słowa patrona „…mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi…”. Od 50 lat staramy się, aby te słowa znalazły odzwierciedlenie w pracy z naszymi wychowankami.
Ostatni komentarz
bardzo fajnie, ze tyle różnorodności. I świetnie Pani Justyno, ze zgłosiła Pani dzieci do programu. To ma wydźwięk niezwykły. Wzruszający. Z przyjemnością czytam relacje z Pani zajęć i oglądam prace uczniów. Pozdrawiam.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.