wszystkie artykuły z działu >> KID'S
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

12 maja 2014
wszystkie artykuły z działu >> KID'S

Przedszkole w Kanagawa w Japoni. PIXY HALL

Kolor jest ważny.

PIXY HALL to przedszkole w Kanagawa w Japonii, którego całe wnętrze poświęcone jest edukacji artystycznej.


Przedszkole to w rzeczywistości przestrzeń wielofunkcyjna. W czasie dnia prowadzone są tutaj regularne zajęcia przedszkolne. W godzinach popołudniowych miejsce oferuje specjalne zajęcia dla dzieci i dorosłych, takie jak koncerty, spektakle, wystawy czy warsztaty dla dzieci i dorosłych.Wnętrze przedszkola wygląda jak wielki plac zabaw. Formy imitujące góry, miasta i domy mają na celu stworzenie miejsca, w którym dzieci i dorośli mogą rozwinąć swoją wyobraźnię. Przestrzeń postrzegana jest różnie przez dorosłych i  przez dzieci. Różnica wysokości między dorosłymi i dziećmi przynosi różne sposoby postrzegania. Z perspektywy dzieciaka, góra wznosi się od chmur zmieniających się stopniowo od bieli do brązu, podczas gdy dorośli patrząc w dół od szczytu góry widzą chmury unoszące poniżej.

Kolorowe trójkątne krzesła mogą być aranżowane do tworzenia własnego miejsca i dzięki tym aranżacjom dzieci mogą odkrywać nowe zastosowania do własnego otoczenia. Samodzielna możliwość aranżacji przestrzeni rozwija wyobraźnię, ekspresję, komunikację i kreatywność. I to zarówno u dzieci jak i u dorosłych.Każdy tutaj kształtuje otoczenie według swojej skali percepcji. Tak wymyślona przestrzeń daje duże możliwości również na wzmocnienie więzi między rodzicami a potomstwem i ich rodzinami.

Firma Projekt : Moriyuki Ochiai Architects
Photo: Atsushi Ishida /Nacasa & Partners


Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.