wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

05 września 2014
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Designerska szatnia w Gimnazjum nr 1 w Leborku

Van Gogh, Warhol, Pollock, Picasso, Rembrandt...

Jesteśmy po kolejnym naszym designerskim szaleństwie, w wyniku którego powstało u nas w szkole - Gimnazjum NR 1 w Leborku - nowe pomieszczenie, które będąc wejściem do szkoły pełni równocześnie funkcję jednej z szatni szkolnej. Przy tworzeniu tego pomieszczenia uczestniczyła cała ekipa uczniów biorących udział w programie Design Dla Szkół.


Do projektu zapaliliśmy się już podczas pierwszych warsztatów DDS zorganizowanych dla naszych uczniów, podczas  których uczniowie proponowali swoje kolory, które miały być wykorzystane do tworzenia właśnie szatni.

Pierwsze warsztaty przeprowadzone w Gimnazjum nr 1 w Lęborku

Potem było zbieranie i oprawianie prac plastycznych naszych uczniów (prace wykonywali  wszyscy uczniowie szkoły podczas zajęć ze sztuki ) i gromadzenie innych materiałów, które chcieliśmy wykorzystać w tym pomieszczeniu. Były to podobrazia, farby i pędzle - bo bardzo zależało nam aby dzieciaki tworzyły swoje własne obrazy.

No i w sobotę 10 maja 2013 roku rzuciliśmy się wszyscy „do roboty” ;-)Pomagali nam w  tym rodzice uczniów Pani Celina Skibicka wraz z mężem, tata Patrycji oraz nasz kolega Paweł Małecki. Może Państwa to zdziwi, ale zmiana wyglądu szatni – załączamy zdjęcia – zajęła nam 4 godziny. Weszliśmy do kompletnie pustego pomieszczenia, szatni szkolnej, rano o godzinie 8.00 a o godzinie 12.00 wychodziliśmy z kompletnie nowego wnętrza.Jesteśmy bardzo ciekawi jak się jak Państwu podoba nasza nowa szatnia?

Barbara Cieślak,
nauczyciel współprowadzący zajęcia

______________
Polecamy inne teksty z Gimnazjum Nr1 w Lęborku na eXpace.pl:

Pierwsze warsztaty przeprowadzone w Gimnazjum nr 1 w Lęborku
Sztuka i sztuczki - kiedy szkoła staje się domem

 

_____________________

Organizator: Portal eXspace.pl
Patronat: NOTI Meble, Astrini Design
Partnerzy: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Fundacja Klaster Poznań

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.