wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

03 listopada 2015
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

Miniaturowe dzieła sztuki uczniów z klas 4-6 ze SP w Łobżenicy.

ART FOOD. Małe Światy Wielkie Sprawy

Rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, umożliwiają spotkanie ze sztuką. Takie właśnie są warsztaty Design Dla Szkół. W zajęciach ART FOOD przeprowadzonych 6 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy wzięło udział ponad 300 uczniów z 22 oddziałów klasowych. W klasach 4-6 (12 oddziałów około 180 uczniów) uczniowie tworzyli kompozycje stworzone z żywności. Kuratorkami projektu "Zdrowo jem" były Lucyna Operman i Bernadeta Badura.

W klasach 1-3 projekt wykonany został w postaci "wesołych kanapek". Polecamy Artykuł i Galerie zdjęć >>>

W klasach 4-6 (12 oddziałów około 180 uczniów) uczniowie tworzyli kompozycje stworzone z żywności.

Powstały miniaturowe dzieła sztuki, a każde z nich jest jedyne i niepowtarzalne. Wszystkie prace dzieci zostały umieszczone na wystawie, którą mogli podziwiać uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Aby utrwalić te cudowne scenki uwieczniliśmy je na fotografiach. Wszechświaty stworzone z pożywienia, inspirowane są miniaturowymi obrazami Williama Kassa, MINIMIAM'em Akiko Ida, Pierra Javelle i projektem Foodscapes Carla Warnera.

Banany stają się delfinami, kalafior zamienia się w baranki, ziemniaki są myszkami i ptaszkami. A może zamarzy Wam się ulubiony zwierzak? Proszę bardzo. Mamy kota z pomarańczy. Nieograniczona wyobraźnia artystów powołuje do życia nieprawdopodobnie piękne sceny. Zbudowane są one w taki sposób, jakby wszystko działo się naprawdę. Nieodparty urok tych scen pojawia się w momencie, gdy rozpoznajemy w scenerii owoce i warzywa.

Koordynatorzy projektu: Lucyna Operman i Bernadeta Badura
Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy
www.splobzenica.edupage.org

--------------------------------------------

Partner Design Dla Szkół: A-Tech

 

 

Patronat Honorowy

  

www.uap.edu.pl

Komentarze:

loading
Nie umiem wybrać najładniejszej pracy, wszystkie są niezwykle inspirujące... a może łódka z Arbuza? ;-)
skomentowany przez    Alicja    21 listopad 2015, 21:12 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.