wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół
<POWRÓT
stwórz
wizytówkę

polecamy

13 grudnia 2013
wszystkie artykuły z działu >> Design Dla Szkół

DESIGN DLA SZKÓŁ | Szk.P. nr 65 Bydgoszcz Sem.1 Prezentacja 2 "Kto to jest designer?"- relacja.

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Tańskiego 85-791 Bydgoszcz ul. Duracza 7
Klasa: 1b 21 uczniów
Nauczyciel: Katarzyna Plewa

 

Etap II

RELACJA Z ZAJĘĆ PRZEPROWADZONYCH  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 65 W BYDGOSZCZY W KLASIE I B PRZEZ NAUCZYCIELĘ KATARZYNĘ PLEWA


Prezentacja nr 2 „Kto to jest designer?” – dzieci nie miały kłopotu z podaniem definicji: ktoś kto projektuje, kto wymyśla, ma ciekawe pomysły.

Przentacja nr 2 była przeglądem architektury przez wieki począwszy od świątyni w Luksorze. Wszystko im się podobało. Okazało się, że część z prezentowanych zabytków i obiektów niektóre dzieci miały okazje zobaczyć osobiście. Po obejrzeniu przentacji uzniowie mieli za zadanie narysowanie obiektu, który najbardziej się podobał. Problemem okazało się czasami narysowanie obiektu, który zwrócił ich uwagę. Dzieci bardzo się przejęły tym, że nie zapamiętały wszystkiego. Rysunki wyszły jednak rewelacyjne.

rysunek ucznia: Jarema | Bolko Loft projekt arch. Przemo Łukasik Medusagroup | Jeden z 9 domów, który znalazł się na najważniejszej powojennej wystawie dot. architektury domów w Polsce - „Na przykład. Nowy dom polski.

rysunek ucznia: Pola | Pawilon Polski EXPO 2010 Szanghaj projekt arch. arch. Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa WWAA
rysunek ucznia: Tadusz | Piramida przed Luwrem, zaprojektowana przez Ieoh Ming Pei'a – amerykańskiego architekta modernistycznego i postmodernistycznego chińskiego pochodzenia, laureata Nagrody Pritzkera.

rysunek ucznia: Kacper | Stadion Narodowy w Warszawie

rysunek ucznia:Emilka | Notre-Dame de Paris – gotycka katedra w Paryżu XIV w.

rysunek ucznia: Rafał | Wieża Eiffle projekt: Gustave Eiffel, Maurice KoechlinÉmile Nouguier 1889r. | porównujemy wysokości: Wieży Eiffla, Bazyliki Św. Piotra w Rzymie i Notre Dame w Paryżu

Problemem okazało się narysowanie obiektu, który zwrócił ich uwagę. Dzieci bardzo się przejęły tym, że nie zapamiętały wszystkiego. Rysunki wyszły jednak rewelacyjne.

Zauważyłam, że dzieci lubią rysować ołówkami – podobały im się bardzo zajęcia wstępne, gdzie wykorzystywaliśmy ołówki o różnej twardości/miękkości.

Zachęcam Państwa do oglądania prac moich uczniów. Zachęcamy Rodzciów do komentowania i opowiadania jakie zajęcia zrobiły na dzieciach wrażenie. Czy w domu dzieci czasami wypowiadają się na tamat przecież zupelnie nowy. Oczywiście bardzo mile widziane komentarze do prac dzieci i samych zajęć.

Katarzyna Plewa

_____

Nauczycieli i szkoły zainteresowane udziałem w programie edukacyjnym Design Dla Szkół uprzejmie prosimy o kontakt: mail: info@exspace.pl, tel.: 728 656 039 | Więcej informacji o programie Design Dla Szkół TU

Program edukacyjny DESIGN DLA SZKÓŁ uczniom szkół podstawowych i gimnazjów ma przybliżać pojęcia ze świata sztuki, architektury i designu w połączeniu z wymogami podstawy programowej MEN.

ARCHITEKTURA // DESIGN // RZEŹBA // GRAFIKA // PROJEKTOWANIE

Zapraszamy nauczycieli i szkoły do udziału w programie DESIGN DLA SZKÓŁPATRONAT HONOROWY

       

 

PARTNERZY PROGRAMU EDUKACYJNEGO

                                

 

 

 

 

 

Komentarze:

loading
Czytam i oglądam wasze relacje po raz któryś z kolei. Za każdym razem coś nowego. Może dzięki temu faktycznie za kilkanaście lat przybędzie nam wielu dobrych architektów. W myśl powiedzenia ,,czym skorupka za młodu nasiąknie tym....". Oby warsztaty skutecznie się do tego przyczyniły. Tego wam i dzieciom życzę.
skomentowany przez    mama K.    16 grudzień 2013, 09:01 obserwuj post
Pomysl rewelacyjny a dzieciaki zadowolone i z wielka wyobraznia' sa genialne' brawo dla Pani Kasi za zaangazowanie :-)
skomentowany przez    monika    13 grudzień 2013, 13:22 obserwuj post
Aż się prosi o więcej relacji, więcej szkół to ma sens. Powodzenia.
skomentowany przez    Renata    12 grudzień 2013, 18:25 obserwuj post
Świetny materiał, super relacja, bardzo czytelnie i obrazowo. Dzieciaki są świetne. Gratulacje Pani Katarzynie za wzorowo przeprowadzone zajęcia.
skomentowany przez    Magda    11 grudzień 2013, 17:24 obserwuj post
Bardzo dobry program,pozwala przybliżyć architekturę budowli na całym świcie.Może w przyszłości zechcą odwiedzić miejsca które rysowały.Na uwagę zasługuje rysunek katedry Notre-Dame i Wieży Eiffla.
skomentowany przez    Ewa C.    09 grudzień 2013, 19:23 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.